Skupina opitých asociálov na zastávke Rimavská Píla brutálne dobila vlakvedúcu a rušňovodiča

Veľkonočný pondelok nebol divoký iba na cestách, ale dokonca aj na železničnej trati. K útoku došlo v osobnom vlaku, útočila skupina piatich osôb. Rušňovodič, ktorého spolu s vlakvedúcou napadli, musel uzamknúť vlak až do príchodu polície.

K incidentu došlo okolo 14:00 hodine poobede v osobnom vlaku, ktorý smeroval z Jesenského do Tisovca. Práve stál na stanici Tisovec-Závody, keď 52-ročného rušňovodiča a 51-ročnú vlakvedúcu napadla pätica ľudí. „Následne sa pred ďalšími útokmi páchateľov obaja poškodení zamkli na stanovišti rušňovodiča a rušňovodič vlaku uzamkol vlak až do príchodu policajných hliadok,“ informuje policajná hovorkyňa Petra Kováčiková.

To útočníkov nahnevalo ešte viac, začali sa hádať, robiť vo vlaku neporiadok a poškodzovať interiér vozňa. Na mieste zasahovali hliadky poriadkovej aj železničnej polície. Všetkých zároveň podrobili dychovej skúške na alkohol, pričom u všetkých z nich bolo zistená jeho prítomnosť. „Prípad vyšetruje železničná polícia v Lučenci, ako prečin výtržníctva a prečin ublíženia na zdraví,“ dodáva Kováčiková. Rušňovodič a vlakvedúca utrpeli zranenia, ktoré si vyžiadali práceneschopnosť.

Zdroj: noviny.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.