Cigánski extrémisti takmer na smrť dobili 69-ročného dôchodcu. Skončil s krvácaním do mozgu v nemocnici

Otec si neustrážil svoje dieťa a to vošlo rovno pod idúce auto. Muž zareagoval mimoriadne agresívne. Zničil auto a napadol aj nevinného človeka, 69-ročného spolujazdca museli hospitalizovať v banskobystrickej nemocnici. S vážnymi zraneniami tam leží aj zrazený chlapček.

Malý Nikolas stál na kraji cesty so svojimi rodičmi a ďalšími príbuznými. Dospelí ale 3-ročné dieťa neustrážili a to vyšlo na motorke spoza odparkovaného vozidla. Rovno pod kolesá idúceho auta. „To bola ich chyba, to si priznávame aj my že nedali na malého pozor,“ hovorí svedok a príbuzný chlapca. Šoférovala 45-ročná žena. Aj napriek tomu, že nešla rýchlo a hneď začal brzdiť, auto chlapčeka zrazilo.

Na miesto nešťastia sa v krátkej dobe zbehlo množstvo ďalších ľudí. Emócie boli obrovské. Najmä otec dieťaťa nezvládol situáciu. „Trojročné dieťa vidieť na zemi v bezvedomí, každý by dostal nejaký šok,“ hovorí svedkyňa Lucia. „Potom sa rozbehol Igor, začal robiť sprostosti. Som ho ťahal het. Rozbil aj okná, ďalej neviem,“ vysvetľuje ďalší svedok Jakub. Nielenže zdemoloval auto, ale napadol aj nevinného človeka. Podozrivými z útoku na 69-ročného spolujazdca sú dvaja muži.

Polícia už začala trestné stíhanie pre výtržníctvo, ublíženie na zdraví, a poškodzovanie cudzej veci. Nikoho zatiaľ neobvinili. „V tomto prípade v súčasnosti prebiehajú procesné úkony,“ informuje policajná hovorkyňa Petra Kováčiková. Starší muž mal utrpieť vážne zranenia, je hospitalizovaný v banskosbystrickej nemocnici.

„Toto je taký neštandardný spôsob, ako to všetko prebehlo. Mám informácie také, že otec toho dieťaťa sa bol aj ospravedlniť,“ hovorí starosta Kamenian Erik Vranka. „Ľutujeme aj my. My sme už prepáčili si s nimi, aj oni nám,“ priznáva Jakub.

Zdroj: noviny.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.